Par E621 nātrija glutamātu

Kas ir nātrija glutamāts (E621, MNG)?.

Nātrija glutamāts ir bezkrāsaina, kristāliska viela, kas labi šķīst ūdenī. Pārtikas ražotāji to izmanto kā garšas pastiprinātāju.

Japāņu zinātnieks Kikunae Ikeda eksperimentu gaitā atklāja, ka neskatoties uz to, ka vielai nav garšas, tā spēj uzlabot jebkura produkta, ēdiena garšu un smaržu un pat imitēt produkta svaigumu. Pārtikas ražotājiem šī viela taupa milzīgu naudu uz gaļas, sēņu un citu dabīgo produktu rēķina. Šobrīd MNG ražošana ir miljardu bizness.

Nātrija glutamāts sastopams arī dabā. Daudz  izmanto Japāņu, Ķīniešu un Korejiešu virtuvēs. Tieši glutamāts atbild par umami garšu. Dabiskie glutamāta avoti ir neapstrādāti jūras produkti, jūraszāles, kvieši,  iesals, bietes, sēnes, dārzeņi, sojas produkti. Cilvēka garšas receptori reaģē uz dabīgo glutamīnskābi, un tā "baro" mūsu smadzenes, uzlabo garīgās spējas, mazina depresiju un nogurumu, veicina seksuālo funkciju normalizēšanos. Taču mums uzspiež sintētisko mononātrija glutamātu (MNG) – svešu, sintētisku vielu, kas kaitē mūsu organismam.

Ražotāji MNG pievieno sausajos buljonos, sausās zupās, desās, kūpinājumos, konservos, fasētajos produktos. Pievieno, kur vien iespējams - nūdelēs, krekeros, hamburgeros, tomātu pastā, utt., lai saglabātu produktu krāsu un piešķirtu tiem bagātīgu garšu. Jebkurš ēdiens ar MNG kļūst pārsteidzoši garšīgs, un mēles receptori pie šīs vielas ļoti ātri pierod. Ja ilgstošu laiku lieto produktus ar šādu piedevu, dabīgā pārtika vairs nešķiet garšīga, jo garšas receptori vairs nav spējīgi uztvert garšu. Bieži un pārāk daudz lietojot šo garšas pastiprinātāju, var radīt neatgriezeniskas izmaiņas, īpaši bērniem un pusaudžiem. Pētnieki jau labu laiku ir pārliecināti, ka bērna attīstību būtiski ietekmē tas, ko mamma ir ēdusi grūtniecības laikā un pirms tās. MNG klātbūtne ēdienā veicina to, ka dzimst arvien smagāki un lielāki bērni, jo šīs vielas iespaidā pastiprināti izdalās augšanas hormoni. Pētījums, ko veica dažādās valstīs liecina, ka MNG var izraisīt pārtikas atkarību, kas atgādina narkotisko vielu atkarību. Protams, narkomānija - tas ir pārāk skaļi teikts, bet MNG var iedarboties uz ķermeni DNS līmenī. Turklāt cilvēkiem rodas veselības problēmas, - alerģija, astma, gastrīts, nieru mazspēja, tiek izjauks hormonālais līdzsvars, rodas aptaukošanās.

Pētījumi pierādījuši – šī pārtikas piedeva veicina vēlmi ēst aizvien vairāk un vairāk. Tā stipri ietekmē gremošanas hormonus, veicinot aptaukošanos. MNG iespaidā tiek bremzēta vielmaiņa.

Pētījumi liecina – šo vielu nedrīkstētu lietot cukura diabēta pacienti, jo tā veicina insulīna rezistenci. Tāpat tie, kam ir palielināts svars un paaugstināts holesterīna līmenis asinīs, negatīvi ietekmē sirds un asinsvadu veselību. Turklāt šīs vielas pārmērīga uzņemšana veicina to, ka organismā veidojas brīvie radikāļi, kas grauj šūnas, to membrānas, un tas var veicināt vēža šūnu veidošanos.

Jūs teiksiet: „Tā ir atļautā pārtikas piedeva!” Kā mēs zinām, atļauto sintētisko produktu šodien ir ļoti daudz, un cilvēki slimo vairāk un vairāk. Lai gan arī farmācija mūsdienās ir sasniegusi nepieredzētus augstumus.

Vai Jūs zināt, ka pārtikas ražotājiem nav nepieciešams pieminēt kādu no šīm piedevām produktā, ja tas ir mazāks par pieļaujamo normu?

Ja produktus gatavo no svaigām, augstas kvalitātes izejvielām, MNG nebūs nepieciešams lietot, jo svaigam un dabīgam produktam nebūs nepatīkama garša un aromāts, kas būtu jāuzlabo.

Netici skaisto buljona kubiciņu, spožo garšvielu paciņu reklāmām, kas sola ēdienu tavā katlā pārvērst aromātiskā pasakā! Kāpēc būtu jāuzlabo garša produktiem, ja tie jau ir svaigi, kvalitatīvi un garšīgi?

Glutamātu saturošu pārtikas piedevu indeksi: E620, E621, E622, E623, E624, E625, E627, E31, E635. Dažas no šīm piedevām tiek lietotas arī mazuļu pārtikā!